КРОПИВНИЦЬКИЙ МУЗЕЙ
МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
ІМЕНІ КАРОЛЯ ШИМАНОВСЬКОГО

© 2022 Кропивницький музей музичної культури імені Кароля Шимановського | Joomla!

Новини

Поповнення фонду музею

Представник Київського кобзарського цеху та науковий співробітник Музею Івана Гончара Руслан Русалім Костина передав дар нашому музею інструмент покійного бандуриста і майстра Корнія Мазура (Сергія Орла) з села Цибулевого. Бажаючі зможуть побачити бандуру на презентації виставки "Легенди чумацького шляху", яка відбудеться 12 серпня о 14.00 у відділі мистецтв Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського.

Відеозапис "Млиночка"

Фольклористичний гурт "Млиночок" взяв участь у зйомках вебсеріалу про старовинні чумацькі пісні. Біля стародавснього скіфського кургану колектив виконав пісню "Ох і не стелися, хрещастий барвінку...". 

Виступ-рецензія на книгу

16 липня у музеї мистецтв міста Кропивницького підготовлено виступ-рецензію з нагоди виходу книги В. Соколової та протоієрея Євгенія Назаренка "Ідучи дорогою", присвячної історії храму Благовіщення, розпису фресок, мозаїчних панно, архітектурного стилю українського бароко та духовності.

Міська екскурсія

12 липня до дня св. Петра і Павла (Петров день) музеєм музичної культури імені К. Шимановського проведена екскурсія містом для дитячого будинку сімейного типу селища Нового.

Купайлівська програма

07 липня до дня Іоанна Хрестителя (народне свято Івана Купала) музеєм музичної культури імені К. Шимановського проведена екскурсія містом для ГО "Православна Просвіта".

Екскурсія для дитячого центру

23 червня 2021 року музеєм музичної культури ім. К. Шимановського в рамках програми "літні табори" проведена екскурсія по місту для дитячого центру "Фіолетовий".

Історія рідного міста

22 червня 2021 року музеєм музичної культури ім. Кароля Шимановського була проведена екскурсія на фортечних валах "Історія рідного міста" для ГО "Православна просвіта" та покладено квіти на Меморіалі воїнів, які загинули в АТО.

Виступ "Млиночка" на батьківщині Івана Гончара

18 червня фольклорний гурт "Млиночок", який діє при Музеї ім. К. Шимановського, взяв участь у презентації реконструкцій традиційного вбрання Черкащини. Подія, присвячена ювілейному 110-му року від дня народження скульптора, художника та етнографа Івана Гончара, відбувалася на батьківщині митця – у селі Лип'янка.

Музей Шимановського – партнер проекту UA.Heritage

В Україні презентовано новий освітній проєктом по створенню онлайн музею UA.Heritage. Проєкт має на меті розповісти широкому загалу про унікальні сторінки розвитку української вишивки, а саме, співпрацю народних майстрів та видатних художників початку ХХ ст.

Розпочався сезон екскурсій

Протягом першої декади травня зберігач фондів нашого музею Олена Классова провела екскурсії для гостей з Херсона, Нікополя, Дніпра, а також для мешканців Кропивницького та Кіровоградської області. Адже кожен із цікавих об’єктів міста: Театр ім. Марка Кропивницького, церкви, синагога, фортеця Святої Єлисавети, особняк Барського (нині обласний краєзнавчий музей) та інші нерозривно пов’язані з музикою. 

Пісні з фондів музею – на сайті "Народні Пісні України"

17 травня відчинено віртуальні ворота цифрового архіву "Народні Пісні України". Зауважимо, що цей українсько-канадський проєкт здійснено за участі нашого музею!

Видання, що не залишає байдужим

Під таким заголовком у свіжому номері науково-популярного журналу "Музика" (№1-2, 2021 р., стор. 51–52) надруковано ще одну рецензію на монографію "Шимановські, Блюменфельди, Нейгаузи: музичні родини на перехресті  культур" та розповідь про її презентацію у Львові.

"Нейгаузівські музичні зустрічі"

10-12 квітня 2021 р. відбувся ХХ Всеукраїнський конкурс молодих піаністів у рамках фестивалю "Нейгаузівські музичні зустрічі". Цьогоріч у 4-х вікових категоріях змагалося 23 учасників із 9 регіонів України – від Ужгорода до Харкова, від Києва до Херсону.

40 років музею Генріха Нейгауза в Кропивницькому

Колектив Музичної школи №1 ім.Г.Г.Нейгауза міста Кропивницького 12 квітня відзначили 133 річницю від дня народження Генріха Нейгауза, а також 40-річчя меморіального музею при школі. З цієї нагоди було відкрито виставку, відзнято й розміщено на платформі Ютуб відео-презентацію "Нейгаузівські музичні зустрічі", покладено квіти до меморіальних дошок піаністу, видано ювілейний буклет-альбом.

Харківcькі музикознавці про Шимановського і музику Марка Кропивницького

Ґрунтовна стаття "Кароль Шимановський і мультикультуралізм" Олександра Сердюка – одного з провідних українських шимановськознавців – надрукована у збірнику наукових праць Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського "Аспекти історичного музикознавства – 19-20", Харків, 2020.

Шимановський попри епідемію

29 березня 2021 р., в день 84-ої річниці смерті Кароля Шимановського директор музею Олександр Полячок провів бесіду-презентацію "Шимановський попри епідемію". Відомо, що через пандемію в 2020-2021 рр. в різних країнах світу було скасовано чимало концертів, де мала виконуватися музика нашого славетного земляка, однак низку фестивалів, концертів тощо вдалося провести "наживо".

Презентація нових дарів для нашого музею: Шевченко і Лисенко

До 207-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка (9 березня) та 179-ї річниці від дня народження Миколи Лисенка (22 березня) музей провів презентацію нових надходжень, які подарувала музикознавець Тамара Франківна Гнатів. Це видання, які друкувалися у Львові в 1900–1930-ті роки – за часів, коли місто належало до Австрійської імперії та Республіки Польща.

Платформа SZYMANOWSKI та пролог фестивалю Шимановський/Польща/Світ

Філармонія імені Кароля Шимановського у Кракові ініціювала створення Вишеградської музичної платформи SZYMANOWSKI, яка об’єднує культурні установи Вишеградської групи. Головне завдання цього проекту – побудувати постійний міст для обміну художніми ідеями музичних установ у Центральній та Східній Європі. Разом з Краківським філармонічним оркестром та хором у проекті беруть участь заклади культури з Острави, Жиліни та Будапешта.

Шимановський у Токіо

12 лютого 2021 р. Концерт для скрипки №1 К. Шимановського прозвучав у виконанні скрипальки Ізабель Фауст та Симфонічного оркестру NHK, Токіо під орудою 28-річного диригента Масару Кумакура, лауреата Міжнародного конкурсу диригентів у Токіо у 2018 році. Концерт відбувся в Токійському столичному театрі (Tokyo Metropolitan Theatre).

Новий CD-альбом музики Шимановського

Новий альбом SZYMANOWSKI • UTWORY PIANOWE VOL. 2 • DOMAŃSKA випущений фірмою DUX Recording Producers. Альбом включає юнацькі твори Кароля Шимановського: 9 прелюдій, ор. 1, Варіації си-бемоль мінор, ор. 3 і 4 етюди, ор. 4, а також Фантазію до мажор, op. 14. Це твори, написані в його рідному селі Тимошівка, в Єлисаветграді та під час навчання у Варшаві.

Статті українських музикознавців у POLSKI ROCZNIK MUZYKOLOGICZNY - 2020

Статті директора Кропивницького музею імені Кароля Шимановського Олександра Полячка "Музика Кароля Шимановського на його малій батьківщині (Тимошівка, Кам’янка, Кропивницький) у 1962–2017 роках" та кандидата музикознавства Ірини Сікорської "Король Роґер" Кароля Шимановського і тогочасні тенденції української опери" (польською мовою) щойно вийшли у виданні Polski Rocznik Muzykologiczny.

Збирацький доробок Ніни Керімової

Науковий співробітник музею Олександр Терещенко виступив в режимі онлайн на IV Міжнародній науково-практичній конференції "Україна. Європа. Світ. Історія та імена в культурно-мистецьких рефлексіях", яка відбулась 5-7 листопада 2020 року в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського.

Шимановський в Інтернеті

У жовтні 2020 р. Музичне товариство імені Кароля Шимановського започаткувало власну аудіотеку професійних аудіо-відео записів виконання композицій Кароля Шимановського з передмовами авторитетних шимановськознавців, відкривши канал YouTube. Проект співфінансувався Національним центром культури в рамках програми "Культура в Інтернеті".

"Осінь з музикою Кароля Шимановського"

2–11 жовтня 2020 р. за підтримки Українського Культурного Фонду відбувся ХVІII Мистецький фестиваль "Осінь з музикою Кароля Шимановського: діалог культур і часів на малій батьківщині композитора". Проєкт було присвячено 145-річчю від дня народження видатної української художниці, майстрині, культурної діячки Наталії Давидової та 120-річчю заснованої Н.Давидовою артілі народних промислів "Вербівка".

Леон Вичуловський – на фоні Татр

З 03.10.2020 по 31.08.2021 року в музеї Кароля Шимановського у віллі "Атма" в Закопаному, окрім постійної експозиції, ви можете помилуватися татранським натхненням художника Леона Вичулковського (1852-1936).

Концерти в Атмі

Музика постійно лунає у цій улюбленій композитором віллі в Закопаному. Звучать твори Шимановського, його попередників та наступників. Серед виконавців – як постаті, відомі своїми майстерними інтерпретаціями, так і талановиті молоді артисти, переможці музичних конкурсів.

43-ті Дні музики Кароля Шимановського

Програма 43-х Днів музики Кароля Шимановського у Закопаному була зосереджена насамперед на творчості Людвіга ван Бетховена, Генріка Міколая Горецького та, звісно, Кароля Шимановського. Видатні виконавці чудово інтерпретували досягнення цих майстрів.

Документальний фільм в Закопаному

Оновлена в 2013 р. експозиція музею Кароля Шимановського у віллі "Атма" в Закопаному – із використанням мультимедіа – у привабливій формі представляє творчість і особистість композитора.

Рецензії на монографію

В українському інтернет-журналі "Музика" (Київ) було опубліковано рецензію кандидата мистецтвознавства, наукового співробітника Відділу музикознавства та етномузикології Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського Оксани Летичевської на монографію

X