SzymanowskiFest

Фестиваль "Осінь з музикою Кароля Шимановського" (до 2017 р. – Музичний фестиваль ім. Кароля Шимановського) – фестиваль академічної музики та автентичного фольклору, що проходить на малій батьківщині композитора. Він єднає українські села й міста, де народився, жив і творив класик польської музики ХХ століття: Кропивницький, Черкаси, Кам’янку, Тимошівку й Вербівку Кам’янського р-ну Черкаської обл., Знам’янку і Петрове Знам’янського р-ну Кіровоградської обл. та Київ. Упродовж двадцяти восьми років (1992–2020) відбулося 18 фестивалів. З 2012 року фестиваль відбувається щорічно.

Протягом понад 20 років (1992–2020) на фестивалі було виконано практично всі твори К.Шимановського для скрипки і фортепіано, обидва струнні квартети, близько половини фортепіанних творів, кілька вокальних циклів та окремих пісень.

Крім музики К. Шимановського на фестивалях прозвучали твори різних авторів від пізнього середньовіччя та Ренесансу до наших сучасників, зокрема багатьох українських (В. Губаренко, В. Сільвестров, М. Скорик, М. Шух, І. Губаренко, А. Загайкевич та ін.) і польських композиторів (М. Гурецький, Б. Войтович, А. Малявський, Я. В. Гавел, А. Кошевський та ін.).

Під час фестивалю відбулись світові прем’єри поеми для фортепіано "Гулістан" англійського композитора іранського походження К. Сорабджі (виконавець Дж. Павелл), окремих пісень й фортепіанних творів К.Реґамея-молодшого (Л. Войнаровська, Є. Громов).

Кілька фестивальних програм було присвячено українському фольклору (гурти "Гуляйгород", "Дике поле", "Бабський козачок", "Млиночок", "Перекотиполе", фольклорний ансамбль Кропивницького музичного коледжу та ін.). Особливо часто звучать на фестивалях традиційні пісні рідного села К. Шимановського – Тимошівки.

Окрім концертів на фестивалі відбуваються творчі зустрічі, презентації друкованих видань, виставки живопису, кіноперегляди та ін.  Під час фестивалю відбулось кілька музикознавчих і краєзнавчих міжнародних наукових конференцій ("Кароль Шимановський і Україна", "Кароль Шимановський і його мала батьківщина" та ін.), презентацій виставок, фільмів, книжок, нотних збірок, було відкрито кілька меморіальних дощок (К. Шимановському, Я. Івашкевичу, М. Хороманьському, Ю. Олеші та ін.).

У 2020 р. за підтримки Українського Культурного Фонду було створено вебсайт, Ютуб-канал фестивалю та сторінки в соціальних мережах, де детально висвітлено його історію, здобутки й актуальні новини.

  Сторінка фестивалю у Facebook

  Канал фестивалю у Telegram

  Сторінка фестивалю у Instagram