Будинок Кароля Шимановського
Будинок Кароля Шимановського
Стратегічною метою діяльності музею є закінчення будівництва (відбудови), оснащення й уведення до експлуатації власного приміщення музею – "Дому Кароля Шимановського" по вул. Гоголя, 42. Для цього, головним чином, потрібно:
Завершити процес зміни облікового типу пам’ятки зі "споруда" на "пам’ятне місце". На початок 2021 року відповідні пропозиції та комплект документів знаходяться в Міністерстві культури та інформаційної політики України. Це дозволить, по-перше, привести статус об’єкту у відповідність до сучасних нормативно-правових актів, зокрема п. 2 ст. 13 Закону України "Про охорону культурної спадщини", де сказано, що "не підлягають державній реєстрації об’єкти, що є сучасними копіями існуючих пам’яток", а по-друге, відкрити шлях до продовження будівельних робіт.
Домогтися прийняття міською владою рішення про розконсервування будівельних робіт, виділення коштів на виготовлення нової проектно-кошторисної документації та подальшого фінансування й виконання всього обсягу робіт.
Опрацювати на основі існуючої концепції музейної експозиції (створеної у 2017 році за кошти Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща) робочого проекту та самої експозиції (з залученням коштів польських партнерів).
Оснастити всі необхідні для роботи музею приміщення: фондосховища, кімнати для наукової роботи та ін. (з залученням коштів польських партнерів, можливо за умови спільного використання музеєм і ГО "Полонія").
"Осінь з музикою Кароля Шимановського"
Осінь з музикою Кароля Шимановського
Планується розвивати існуючий фестиваль шляхом залучення більшої кількості та розширення географії учасників (музикантів-виконавців), збільшення аудиторії та кількості фестивальних майданчиків, підсилення медійного компоненту.
Музична енциклопедія Кропивниччини
Музична енциклопедія Кропивниччини
Планується створити й постійно оновлювати електронну музичну енциклопедію регіону. Вона задовольнить відповідні інформаційні потреби широкої громадськості, культурно-освітніх закладів та окремих осіб, а також дозволить підняти на вищий щабель наукову, пошуково-збиральницьку, просвітницьку та культурно-масову роботу музею.
Електронний фоноархів музичного фольклору
Електронний фоноархів музичного фольклору
Планується створити Єдиний регіональний електронний фоноархів зібраного і опрацьованого музичного фольклору регіону. На його основі проводимуться подальші наукові дослідження, готуватимуться видання, створюватимуться нові концертні програми, освітні курси та ін.
"Перекотиполе"
Перекотиполе
Музей планує відродити однойменні фестивалі етномузики на возах, що були організовані спільно з ГО "Полонія" ім. К. Шимановського за підтримки Фонду "Поміч полякам на Сході" двічі, в 2010 та 2011 роках. Головна мета – пропаганда музичного фольклору Кіровоградщини, інших регіонів України та інших народів, розвиток дружніх відносин і партнерства між представниками різних націй.
Видавничі, мистецькі та просвітницькі проєкти
Видавничі, мистецькі та просвітницькі проєкти
Музей планує створити та видати монографії "Шимановський і його мала батьківщина", "Музична культура Кропивниччини", підготувати до видання й видати фольклористичні збірки, буклети, альбоми, CD-диски та ін. Планується, як і раніше, влаштовувати нові виставки, проводити культурно-просвітницькі заходи, екскурсії, квести, ігрові програми та багато іншого.
Віртуальний музей
Віртуальний музей
Планується створити мобільний додаток, який дозволить отримати вичерпну інформацію про музейне зібрання та віртуально оглянути колекцію. Тематичні аудіогіди, такі як "Прогулянки єлисаветградськими стежками К. Шимановського, Г. Нейгауза, Ю. Мейтуса" та інші, дозволять краще пізнати місто та його важливі й цікаві музичні об’єкти й пам’ятки. Музейні туристичні маршрути не обмежуватимуться Кропивницьким, вони охоплюватимуть й інші важливі осередки музичної культури Кіровоградщини та прилеглих районів Черкащини, Дніпропетровщини, Вінниччини, Полтавщини, Миколаївщини.